Prosaki na penisie

prosaki na penisie

Białe kropki pojawiające się na penisie, mające postać grudek to prosaki. Zmiany te pojawiają się w różnych momentach, ale nie są powiązane z życiem seksualnym. Umiejscawiają się w rowku zażołędnym, na skórze moszny. Nie dają żadnych objawów w rodzaju swędzenia, pieczenia czy dolegliwości bólowych, poza tym, że po prostu są. Jeśli próbuje się je wycisnąć, wydostaje się z nich biaława bądź żółtawa wydzielina. Najczęściej występują licznie i mogą być rozsiane po całym penisie.

Mogą dawać objawy w postaci dolegliwości bólowych, jeśli przekształcają się w wykwity ropne, które są czerwone i bolesne, a co najgorsze dla ich posiadaczy dają nieciekawy efekt wizualny. Powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych i pojawiać się mogą nie tylko na genitaliach. Zyskują postać wyczuwalnych grudek jeśli są dojrzałe, a wewnątrz wypełnione są wydzieliną. Mimo, że pojawiają się na genitaliach, to nie wymagają usuwania, ponieważ nie zagrażają w żaden sposób zdrowiu. Jest to jedynie problem kosmetyczny.

 

Comments

  1. Dobry wieczór, mam na żołędziu prosaki i bardzo chciałbym się ich pozbyć. Bardzo proszę o pomoc, jakieś domowe sposoby na usuniecie tych prosaków. Z góry dziękuje.

    1. Pawle, w naszym poradniku znajdziesz gotowe sposoby do zastosowania od razu. Ewentualnie możesz zapisać się na zabieg laserowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *